I NIEDZIELA ADWENTU 29 Listopada 2020 r.
  1. Dzisiejszą, I Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. To radosny czas oczekiwania na przyjście Pana.

2. 30 listopada, w poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, i w związku ze świętem o godź. 17.30. będzie sprawowane nabożeństwo wypominkowe, a o godź, 18.00. msza św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

4. Msze św. roratnie, będą celebrowane w naszym kościele we wtorek i czwartek o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na rzecz potrzebujących.

6. W przedsionku świątyni możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny: duże w cenie 11 zł a małe 5 zł, natomiast kalendarz ścienny Ordynariatu Polowego WP możemy wziąć do domu na pamiątkę dzisiejszego wspólnego spotkania liturgicznego. W dniu dzisiejszym podczas mszy św. poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny, które można będzie zabrać ze sobą do domów.

7.W związku z obostrzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w naszej parafii, w trakcie liturgii może uczestniczyć jednocześnie 24 osoby.

 8. Sakrament pojednania od godź 17.30. do 17.55.

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Warszawa, 16 października 2020 roku

L. dz. 980/DP/2020

DEKRET BISKUPA POLOWEGO W SPRAWIE

DYSPENSY OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ I ŚWIĄTECZNEJ EUCHARYSTII

W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i powtórnym wprowadzeniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 oraz kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, od dnia 17 października 2020 roku udzielam wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Powyższa dyspensa obowiązuje aż do odwołania.

Zachęcam osoby korzystające z dyspensy, aby trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz łączyły się duchowo z odprawianą liturgią, także za pośrednictwem środków audiowizualnych. Proszę o zachowanie więzi ze swoją parafią m. in. poprzez transmisje, utrzymywanie łączności modlitewnej, a także – o ile to możliwe – poprzez nawiedzenie świątyni lub uczestnictwo we Mszy Świętej w ciągu tygodnia, przy zachowaniu zasad sanitarnych.

Jednocześnie po raz kolejny apeluję o zachowanie wszystkich obostrzeń nałożonych przez prawo państwowe i przepisy sanitarne, a także wskazań Konferencji Episkopatu Polski odnośnie bezpiecznego uczestnictwa w liturgii. Zachęcam także wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, gdyż ten starożytny kościelny zwyczaj w niczym nie uchybia czci Najświętszego Sakramentu, a zdaniem specjalistów jest bezpieczniejszy z punktu widzenia sanitarnego.

Na trudny czas zmagania z pandemią udzielam pasterskiego błogosławieństwa

                                                                                           bp Józef GUZDEK

ks. Jan DOHNALIK            kanclerz