PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

28.04.2024r.

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży – bo przecież coraz cieplejsze dni (a do tego wolne od zajęć w szkole i od pracy) zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

3. W środę rozpoczynamy  miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. W tym tygodniu nabożeństwo majowe w środę, czwartek i sobotę o godz. 17:30 (przed wieczorną Mszą Świętą). W piątek  po zakończeniu Eucharystii o godz. 9:00. W niedzielę po Mszy św. o 10:30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msza św. będzie  o godz. 9:00. Bezpośrednio po Eucharystii nabożeństwo majowe. Natomiast główne majowe uroczystości patriotyczne rozpoczną się Mszą św. w Bazylice Mniejszej o godz. 10:00 a następnie przemarsz i zgromadzenie patriotyczne przy pomniku I Marszałka Józefa Piłsudskiego, m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Szczegóły na stronie miejskiej Miasta.  Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca pamiętajmy również o modlitwie o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej.

6. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.