31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 PAŹDZIERNIK 2022

  1. Dziś w Niedzielę 30 października po mszy św. na 10.30. ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zbliża się miesiąc listopad , czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Nabożeństwa za zmarłych sprawowane będą wzorem lat ubiegłych z tym że nie przez cały listopad a od 02.11. do 09.11. tj. przez osiem kolejnych dni. Wypominki zostaną podzielone na dwie części i co drugi dzień będzie odmawiana modlitwa za tych samych zmarłych czyli 4 razy. Modlitwa wypominkowa będzie sprawowana w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu o 17.30. a w niedzielę po mszy św. na 10.30.

2. Wtorek 01. listopada uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym tj. o 9.00. i 10.30.

„Zgodnie z piękną polską tradycją w uroczystość Wszystkich Świętych wierni gromadzą się na modlitwie nad grobami zmarłych. 1 listopada zapraszamy na Mszę św. za zmarłych spoczywających na naszym kołobrzeskim cmentarzu, która rozpocznie się przed kaplicą cmentarną o godz. 12:00. Przed Mszą św. od godz. 10.00 wypominki, a po Mszy wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych”

3. Środa 02 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o 17.30. modlitwa wypominkowa w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Czwartek 03. listopada o 17.30. modlitwa wypominkowa w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. I Piątek 04 listopada o 17.30. modlitwa wypominkowa w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. Litania do NSPJ i akt zawierzenia.

6. I Sobota 05 listopada o 17.30. modlitwa wypominkowa w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. Litania Loretańska do NMP.

7. Niedziela 06 listopada po mszy św. na 10.30. modlitwa wypominkowa w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. Msze Św. od wtorku do soboty o 18.00. a w niedziele o 9.00. i 10.30.

9. Spowiedź w tygodniu od wtorku do piątku, od 17.00 do 17.25., w niedziele przed mszami św.

10. W nawiązaniu do apelu Biskupa Polowego w sprawie darowizny na produkcję filmu o ks. gen. Stanisławie Brzósce pragnę wskazać że 6 listopada br. (niedziela) będą zbierane ofiary do puszek po zakończonej Mszy św.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 XI 2022 r.

1. Na modlitwie za Zmarłych w formie nabożeństwa wypominkowego spotykać się będziemy do wtorku 8 listopada o godz. 17.30.

2. We środę przeżyjemy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

3. W piątek przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta w naszym kościele garnizonowym w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 8.45. Główne uroczystości miejskie rozpoczną się mszą św. w bazylice konkatedralnej o godz. 10-tej a następnie nastąpi przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

5. W dniu 11.11. decyzją Biskupa Polowego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – została udzielona dyspensa dla wiernych Ordynariatu Polowego.

4. Msze święte w tym tygodniu (z wyjątkiem 11.11) odprawiane będą codziennie (także w poniedziałek) o godz. 18-tej. Kościół otwierany będzie pół godziny przed nabożeństwem. Możliwość spowiedzi 15 minut przed nabożeństwem oraz na każdą indywidualną prośbę.

5. W dniu dzisiejszym zbierane są do puszki ofiary celem wsparcia produkcji filmu o kapelanie księdzu generale Stanisławie Brzósce – dziękuję serdecznie za włączenie się w to dzieło na prośbę Biskupa Polowego.