XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca 2024r.

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima. Zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w Eucharystii od wtorku do soboty o  godz. 18:00.

3. W czwartek po Mszy Świętej pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadające wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

4. Dziękuję za ofiarowane do kościoła kwiaty.

5. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask.